ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
MIT TON festiwal 2019 Piosenki Czesława Niemena
Opublikowano: 24.09.2019

Jesteś uzdolniony muzycznie? Do 8 października możesz zgłosić się do projektu wokalnego MIT TON 2019!

MIT TON 2019, to dwunasta już odsłona projektu wokalnego dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Jego celem jest przypomnienie, uaktualnienie i promocja najlepszych wzorców polskiego repertuaru. Patronami kolejnych spotkań wokalnych byli: dwukrotnie Jacek Cygan, Marek Dutkiewicz, Seweryn Krajewski, Jarosław Kukulski, Maryla Rodowicz, Grażyna Łobaszewska, Mieczysław Szcześniak, Ewa Bem, Wojciech Młynarski i Katarzyna Gärtner. Podczas tegorocznego festiwalu młodzi wokaliści odkrywać będą na nowo piosenki uznawanego za twórcę wszechczasów, jednego z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych, oryginalnych i wpływowych artystów XX wieku – Czesława Niemena. Są one doskonałą propozycją repertuarową dla młodzieży, która zajmuje się śpiewaniem i muzykowaniem. DOROŻKARNIOWY festiwal wskazuje taką możliwość, inspiruje młodych do pracy nad materiałem – niebanalnym, pięknym, mądrym i szlachetnym… i co ważne, rodzimym.

MIT TON festiwal wyróżnia się przyjazną atmosferą przesłuchań zbliżoną bardziej do kameralnego koncertu niż stresującej rywalizacji konkursowej. Członkowie jury w swoich wypowiedziach bardziej dzielą się wiedzą i doświadczeniem, wskazują kierunki rozwoju niż krytykują młodych wykonawców. Udział w festiwalu to przygoda z historią i polską muzyką rozrywkową, ale również możliwość pracy nad warsztatem wokalnym i obyciem scenicznym, podczas zajęć z profesjonalnymi trenerami.

Szczegółowe informacje: www.dorozkarnia.pl/mitton/

Czesław Niemen - wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów. Urodzony 16 lutego 1939 roku w Starych Wasiliszkach k. Nowogródka, zmarł 17 stycznia 2004 w Warszawie. W tym roku obchodzimy 80. rocznice urodzin mistrza. Był jednym z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie najbardziej oryginalnych i wpływowych twórców polskiej muzyki popularnej XX wieku. Zaczynając od prostych piosenek w stylu pop, szybko zwrócił się w kierunku jazzu i muzyki awangardowej. Charyzmatyczny wokalista obdarzony wyjątkowym głosem, był także jednym z pierwszych w Polsce muzyków wykorzystujących na dużą skalę instrumenty elektroniczne. Pod koniec swojego życia artysta był jednak bardziej zainteresowany malarstwem i grafiką komputerową, niż muzyką.

Zgłoszenia do 8 października!

Warto zapisać się już dziś, na uczestników czeka 12 profesjonalnych podkładów!

Utworów napisanych lub śpiewanych przez Czesława Niemena w aranżacji Roberta Osam-Gyaabin oraz Marcina Świderskiego, nagranych przez zespół profesjonalnych muzyków w składzie: Paweł Bomert (gitara basowa), Tomasz Dworakowski (puzon), Adam Grzelak (perkusja), Filip Mazur (trąbka, flugelhorn), Michał Olesiński (gitary: elektryczna, akustyczna), Robert Osam-Gyaabin (fortepian, piano rhodes, organy Hammonda, vibrafon, pad), Marcin Świderski (saksofony: altowy, tenorowy, barytonowy), Ola Błachno & Jagoda Stach (chórki), Marcin Pawłot (mastering)

Spis utworów:

 • Baw się w ciuciubabkę
 • Domek bez adresu
 • Dziwny jest ten świat
 • Nim przyjdzie wiosna
 • Obok nas
 • Płonąca stodoła
 • Pod papugami
 • Sariusz
 • Sprzedaj mnie wiatrowi
 • Wiem, że nie wrócisz
 • Włóczęga
 • Wspomnienie

Przesłuchania festiwalowe - sobota 12 i niedziela 13 października

Dom Kultury DOROŻKARNIA w dz. Mokotów m. st. Warszawy, 00-709 Warszawa, ul. Siekierkowska 28

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt