ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Dni Książki Francuskiej w Big Book Cafe
Opublikowano: 20.11.2019

Édouard Louis w grudniu przyjedzie do Warszawy! Rozchwytywany pisarz z Paryża będzie gwiazdą Dni Książki Francuskiej w Big Book Cafe 7 i 8 grudnia.

Francuski autor uświetni program dwudniowej imprezy, na którą złożą się targi najlepszych francuskich książek wydanych w Polsce w ostatnich latach, a także spotkania z polskimi autorami i degustacje francuskich smaków. Centrum literackie Big Book Cafe zaprasza na wydarzenie wspólnie z Instytutem Francuskim.

Édouard Louis ma zaledwie dwadzieścia siedem lat, a cieszy się międzynarodowym uznaniem. Zachwycił odbiorców pisząc z niezwykłą wrażliwością i szczerością o osobistych przeżyciach i doświadczeniu przemocy.

Jest autorem trzech powieści. W Polsce i świecie sławę oraz entuzjastyczne recenzje przyniosła mu wstrząsająca „Historia przemocy”. Ale już pierwszą powieścią, „Koniec z Eddym”, podbił czytelników we Francji – sprzedano ponad 300 tys. egzemplarzy, a książka była nominowana do prestiżowej Nagrody Goncourtów.

Powieści Édouarda Louisa mają autobiograficzny charakter: ich bohaterem jest chłopak z prowincji, który zmaga się z poczuciem wyobcowania, odrzucenia, psychicznej i fizycznej przemocy. Niewielu jest obecnie pisarzy równie wyczulonych na problem dyskryminacji w życiu społecznym, na ksenofobię, homofobię i narastające podziały klasowe. Połączenie niezwykłej wrażliwości i wielkiego talentu literackiego uczyniło z młodego francuskiego pisarza jeden z najbardziej wyrazistych głosów w literaturze współczesnej.

W październiku w Polsce nakładem Wydawnictwa Pauza ukazała się debiutancka powieść autora – „Koniec z Eddym”, wcześniej wydana została „Historia przemocy”. Pisarz spotka się z czytelnikami w sobotę, 7 grudnia o godz.19.00. Wieczór poprowadzi Robert Rient – dziennikarz i pisarz. Targ Dni Książki Francuskiej działać będzie 7-8 grudnia w godzinach 10.00-21.00, oferując duży wybór tytułów w polskich przekładach. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Partnerem Dni Książki Francuskiej w Big Book Cafe jest Instytut Francuski.
Pełny program wydarzenia wkrótce na www.bigbookcafe.pl

Plakat promujący wydarzenie, informacja w tekscie

Big Book Cafe
czytam – gadam – żyję
ul. Dąbrowskiego 81
Warszawa
www.bigbookcafe.pl

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt