ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Zielono-Czarni – 20 lat już dla Was gramy
Opublikowano: 10.12.2019

Zapraszamy 16 grudnia 2019 o godzinie 19.00 do Centrum ŁOWICKA przy ulicy Łowickiej 21 na koncert jubileuszowy ZIELONO-CZARNI

Wehikuł Czasu -  20  lat już dla Was gramy

  • Ewa Konarzewska, Ewa Skrzypek Andrzej Frajndt, Piotr Miks
  • prowadzenie Sławomir Drygaiski
  • patronat artystyczny Marek Gaszyński

WSTĘP WOLNY

Koncert zorganizowany przy wsparciu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Plakat promujący wydarzenie, informacja w tekscie

Zielono-Czarni – 20 lat już dla Was gramy

Zespół powstał w  2000 roku na terenie Domu Kultury-Centrum Łowicka z inicjatywy Piotra Miksa (legendy warszawskiego Big-Beatu – Tajfuny, Chochoły, Warszawskie Kuranty, Pesymiści), we współpracy z doświadczonymi muzykami: Andrzej Frajndt (Partita, Bardowie) Tomasz Jaśkiewicz (Akwarele, Chochoły), Ewa Konarzewska (Alibabki), Andrzej Bigolas (Warszawskie Kuranty), rozpoczęto próby.

Po dołączeniu do zespołu młodszych muzyków, Zielono-Czarni zagrali 8 maja premierowy koncert w Klubie Stodoła i nie długo potem w Centrum Łowicka.

Do dzisiejszego dnia Zielono-Czarni wystąpili na ponad 150 koncertach na estradach całej bez mała Polski – Zakopane, Łódż, Szczytno, Władysławowo, Zakroczym, Grójec, Radzymin, Lidzbark Welski i inne miejscowości. Oczywiście, najwięcej w Warszawie, przeważnie w Centrum Łowicka (15 imprez z cyklu Old Rock`n`Roll Meeting)  i w kultowym Klubie Stodoła.

Zespół wystąpił obok największych gwiazd polskiej estrady jak : Maryla Rodowicz, Wojtek Gąssowski, Anna Wyszkoni, Stan Borys, Halina Frąckowiak, Tadeusz Woźniak, Czerwone Gitary, Ich Troje, Perfekt, De Mono, Oddział Zamknięty. Z Zielono-Czarnymi współpracowały słynne gwiazdy; Mira Kubasińska i Kasia Sobczyk, a także Andrzej Supron – szereg koncertów i nagrań. Zespół wystąpił w programach TVP i radiowych, nagrał płytę CD Mira Kubasińska i Zielono-Czarni – „Z nami rock`n`roll” i zrealizował teledysk do tego utworu.

Największym sukcesem grupy był występ podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, w 2002 roku. Dla prawie 100 tysięcznej publiczności, przez dwa dni, razem z Mirą Kubasińską, Zielono-Czarni rozgrzewali kibiców swoimi przebojami. Przebojem był utwór Niedziela będzie dla nas i Adam Małysz w niedzielę wygrał.

Wielu wspaniałych muzyków przewinęło się przez zespół ; Jola Mrotek, Małgorzata Jarecka, Tadeusz Głuchowski (Niebiesko-Czarni), Piotr Bajus (Izabela Trojanowska, Paweł Kukiz), Wiesław Szymański (Pięciu, Chochoły), Iza Kubacka (Poznakowski Band),  i wielu innych. Patronat artystyczny pełnił Marek Karewicz (słynny fotografik gwiazd muzyki) i Marek Gaszyński (dziennikarz, pisarz i autor tekstów). Dynamiczne i spontaniczne występy zespołu – zawsze na żywo – cieszyły się uznaniem publiczności, podkreślonym brawami i bisami. Zielono-Czarni, jak w czasie programu w TV powiedziała Anna Popek; ” to barwy górnicze, oni kopią w węglu, a wy w starych, niezapomnianych przebojach”.

Grupa muzyczna, która w pewnym stopniu, jest ewenementem na polskiej estradzie, nie została jednak zauważona i wypromowana przez decydentów Kultury. A chyba szkoda ?

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt