ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Koncert "Improwizacja - sposób nauczenia, zrozumienia"
Opublikowano: 13.12.2019

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40a zaprasza 16 grudnia o godzinie 18.30 na koncert "Improwizacja - sposób nauczenia, zrozumienia"

Wykonawcy:
głos - Joanna Freszel
akordeon - Rafał Łuc
elektronika - Cezary Duchnowski

Program:
Joanna Freszel wraz z kompozytorem Cezarym Duchnowskim oraz akordeonistą Rafałem Łucem będzie śpiewać i improwizować - tłumaczyć muzykę nową słowem, obrazem, dźwiękiem rozłożonym na jego składowe. Wszystko po to, aby dostarczyć widzom wiele inspiracji i przybliżyć współczesną muzykę klasyczną.

W programie pojawi się jedno prawykonanie światowe, trzy języki, czterech kompozytorów, oddech, interpretacja.

Joanna Freszel - absolwentka Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Jadwigi Rappé z 2012 oraz Studium Pieśni w tejże uczelni z 2013. Jest laureatką licznych konkursów wokalnych, zdobywczynią nagród specjalnych w konkursach międzynarodowych. W 2016 jej płyta Real Life Song została nominowana do nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategoriach Album Roku Muzyka Współczesna oraz Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej. W 2017 została laureatką Paszportu „Polityki” w kategorii muzyka poważna.

Cezary Duchnowski – polski kompozytor i pianista. Wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jeden z inicjatorów założenia Studia Kompozycji Komputerowej w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Twórca utworów kameralnych i symfonicznych. Entuzjasta muzyki improwizowanej – we współpracy z muzykami jazzowymi uczestniczy w kreowaniu muzyki na żywo.

Rafał Łuc - absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i prestiżowej brytyjskiej Royal Academy of Music. Zdobywca licznych stypendiów, laureat konkursów. W 2011 nagrał z koreańską wiolonczelistką Hau-Eun Kim płytę z dziełami Bacha i Piazzolli, w 2015 ukazał się solowy debiut Łuca z utworami na akordeon i elektronikę wrocławskich kompozytorów, a w 2017 – pierwszy album Duo van Vliet, duetu stworzonego przez Łuca wspólnie z Ianem Andersonem, zawierający dzieła m.in. Dowlanda, Brittena i Hosokawy (źródło: culture.pl)

Czas trwania ok 1h 35 min
część I - 35 min
przerwa - 15 min
część II - 45 min

Wstęp wolny!

"Projekt "Improwizacja - sposób nauczenia, zrozumienia" finansuje m.st. Warszawa.

Plakat promujący wydarzenie

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt