ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
grafika
Koncert pieśni patriotycznych

Koncertem "Pieśni patriotyczne" 17 listopada 2018 r. soliści, chór i orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" uświetnią  mokotowskie uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert pieśni patriotycznych to spotkanie z historią Polski i wędrówka przez dzieje naszego narodu; od powstańczych zrywów po obie wojny światowe.

W programie koncertu znajdą się pieśni żołnierskie i legionowe, które towarzyszyły obrońcom ojczyzny w drodze do wolności, podnosząc ich na duchu.

Będzie można usłyszeć m.in. pieśń legionową "Warszawiankę", "Marsz, marsz Polonia!", "Bywaj dziewczę zdrowe", czy "O mój rozmarynie" - pieśń, z którą Legiony Polskie pod wodzą Józefa Piłsudskiego rozpoczęły w sierpniu 1914 r. z krakowskich Oleandrów swój marsz ku niepodległości.

Nie może zabraknąć utworu "W krwawym polu srebrne ptaszę" - pieśni, która powstała we Lwowie w czasie Powstania Styczniowego dla nowo sformowanego oddziału powstańczego, jako pożegnanie chłopców odchodzących do partyzantki.

Kolejny utwór - "Modlitwa obozowa" była pierwszą pieśnią żołnierską, jaka powstała w okresie II Wojny Światowej.

Na zakończenie koncertu zabrzmią utwory z okresu Powstania Warszawskiego: "Warszawskie dzieci" i "Pałacyk Michla". Solistka "Mazowsza" Katarzyna Miąsik zaśpiewa "Matczyne ręce" - utwór, który na stałe wpisał się do kanonu pieśni żołnierskich.

plakat promujący koncert

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt