ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Koncert kolęd i pastorałek
Opublikowano: 09.01.2019

 

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego pod dyrekcją Jacka Bonieckiego.

Kolędowanie to jedna z najstarszych i najpiękniejszych polskich tradycji. W ich bogactwie i różnorodności odnajdujemy rytmy wywodzące się z tańców ludowych: oberka, mazura, poloneza. Polskie kolędy są łatwe do śpiewania i bardzo zróżnicowane w nastoju: smutne i wesołe; skoczne i refleksyjne; patetyczne i żartobliwe. Emanuje z nich radość ale i zaduma.

Już od kilku pokoleń wigiliom w polskich domach towarzyszą kolędy w wykonaniu zespołu „Mazowsze”. Ich tradycyjne interpretacje są charakterystyczne i rozpoznawalne, dzięki czemu zdobywają uznanie również poza granicami kraju. „Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych, nawiązujących do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał „Mazowsze” perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie w pełni oddaje rangę zespołu, który od 70 lat koncertuje na całym świecie, pełniąc rolę Ambasadora Polskiej Kultury.

Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy zaprasza wszystkich mieszkańców Mokotowa do wspólnego śpiewania kolęd z zespołem „Mazowsze” 21 stycznia 2019 r., o godz. 20.15 w Klasztorze św. Józefa, przy ul. Dominikańskiej 2, na warszawskim Służewie.

plakat promujący koncert
 

Wstęp wolny.

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt