ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Dziennik wróbla - inscenizowana gra miejska
Opublikowano: 22.07.2019

Z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego Rafał Miastowski - Burmistrz Dzielnicy Mokotów, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i Teatr Historii zapraszają na wyjątkową, interaktywną, teatralną grę miejską pt. "Dziennik wróbla". Odbędzie się ona 7 września 2019 roku, w godz. 12.30 - 15.30, w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40 a.

Interaktywny scenariusz gry "Dziennik wróbla" opiera się na teatralnej opowieści Honoraty Stafiej-Szczęsnej (Teatr Historii) o mieszkańcach Mokotowa i ich wspomnieniach z okresu wojny oraz Powstania Warszawskiego. Nawiązując do autentycznych pamiętników, wyróżnia się specyficznym dla Teatru Historii dystansem, humorem i wzruszającą refleksją.

Gracze będą mieli okazję obejrzeć mini spektakl teatralny, a następnie wcielić się w role bohaterów, by przez 3 godziny samodzielnie odkrywać ich losy, wędrując po zakamarkach Mokotowa. Gra zakończy się mini spektaklem finałowym oraz podsumowaniem z wręczeniem nagród.

Wstęp wolny.

Założony przez Honoratę Stafiej-Szczęsną warszawski Teatr Historii istnieje od 2010 roku. Specjalizuje się w interaktywnych grach miejskich, których celem jest popularyzacja historii, w ciekawej, teatralnej formie "przenoszenia w czasie". Od lat fascynuje uczestników swymi projektami, mając na koncie kilkaset gier miejskich, zrealizowanych nie tylko na terenie Warszawy, ale i w innych miastach.

Dzięki współpracy Teatru Historii z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Mokotów mieszkańcy Mokotowa mieli już okazję zapoznać się z kilkoma „przenoszącymi w czasie” przedsięwzięciami Teatru Historii, m.in. z cieszącą się dużym powodzeniem grą „Continnum” i „Continnum 2”, opartą częściowo na powieści Kamila Bracha o tym samym tytule.

Patronat Burmistrza Dzielnicy Rafała Miastowskiego.

Wsparcie merytoryczne i nagrody:
Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
Fundacja Ośrodka KARTA
Fundacja „Warszawa Walczy 1939-1945”
Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego 1944

Plakat promujący wydarzenie, informacja w tekscie

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt