ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Warszawskie Dni Rodzinne
Opublikowano: 04.09.2019

Fundacja Zwalcz Nudę  po raz XIV zaprasza warszawiaków na pełne atrakcji Warszawskie Dni Rodzinne. W dniach 13-15.09.2019 r. setki Partnerów wydarzenia zorganizują bezpłatne zajęcia, warsztaty i spotkania, w których będą mogły wziąć udział całe rodziny. Wspaniałe atrakcje nie ominą również Mokotowa, Ursynowa, Wilanowa i Włoch!

Organizowane dwa razy w roku Warszawskie Dni Rodzinne to wyjątkowy dzień dla rodzin. W tym czasie na terenie całego miasta odbywa się szereg wydarzeń, skierowanych do rodzin
z dziećmi. Zajęcia prowadzą teatry, muzea, szkoły językowe i artystyczne oraz inne placówki
o różnorodnym profilu działalności. W ramach akcji do współpracy zapraszamy nie tylko sferę publiczną ale również organizacje pozarządowe i biznes. „Tego dnia warszawskie placówki, których profil skierowany jest do rodziców z dziećmi otwierają swoje drzwi i zapraszają do skorzystania z bezpłatnych zajęć”, mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę i dodaje: „Dzięki tej akcji rodziny mogą poznać ofertę placówek ze swojej najbliższej okolicy”. W dotychczasowych edycjach projektu wzięło udział ponad 60 tysięcy rodzin.

W tym roku wszyscy, którzy wezmą udział w Warszawskich Dniach Rodzinnych, będą mogli wybierać z kilkuset wydarzeń: eksperymenty, zajęcia językowe, sportowe, artystyczne i inne. Zarówno młodsi jak i starsi będą mogli spróbować swoich sił w nowych, często nieznanych im aktywnościach.

Na wspolną zabawę na Mokotowie zaprasza Przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia! W programie m.in. warsztaty naukowe, tor przeszkód i zajęcia plastyczne „balonowa lama”. Edu3Dkacja zaprezentuje Wam jak działa drukarka 3D, a Dom Kultury Dorożkarnia zaprosi na rodzinne warsztaty ceramiczne. Nie przegapcie zajęć w Elite Dance, gdzie potańczyć będzie mogła cała rodzina. ence pence dom rozwoju zorganizuje bombastyczne warsztaty ze slime, gdzie każdy z Was będzie mógł stworzyć swojego „glutka”. Z kolei w Klubie Sportowym Hand to Hand każdy będzie mógł spróbować swoich sił w różnych technikach tańca oraz w akrobatyce. 

Na Ursynowie wraz z Gigantami Programowania będziecie mogli zaprogramować swoją przyszłość! Specjaliści wytłumaczą na czym polega programowanie oraz zachęcą do rozwijania się w tej dziedzinie. Moc łamigłówek zapewnią Wam tęgie głowy z Matplanety, które przekonają Was, że matematyka jest super! Przystań Psychologiczna zaprasza wszystkich na warsztaty wzmacniające pewność siebie u dzieci – w końcu wszystkie maluchy są ekstra, lecz niektóre jeszcze o tym nie wiedzą!

Młodych artystów, architektów i miłośników rysowania zapraszamy do SealArt Szkoła Rysunku na Wilanowie – każdy znajdzie zajęcia odpowiadające jego zainteresowaniom. Wszystkie mamy z kolei zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach w Royal Dance Academy! Maluchy również mile widziane.

Klinika Leczenia Jąkania zaprasza na Włochy! Podczas bezpłatnych konsultacji będziecie mogli zadać wszystki nurtujące Was pytania dotyczące wad wymowy. Uczestników zajęć w Przedszkolu Pomarańczowa Ciuchcia odwiedzi Cyrk Pomponi, clown, magik i egzotyczne węże! Szykuje się super zabawa!

To tylko niektóre z atrakcji, które przygotowali nasi Partnerzy. Wszystkie warsztaty, zajęcia i spotkania opisane są na stronie www.warszawskiednirodzinne.pl

Największą atrakcją weekendu będzie Warszawski Piknik Rodzinny, który odbędzie się 14.09.2019 r. w godzinach 12:00 - 17:00 na Błoniach PGE Narodowego.  Na Pikniku nie zabraknie nauki programowania, zaprzyjaźniania się z robotami, głaskania alpak, wielkiego dmuchańca, pokazów magii, treningów w strefie Narodowego Dnia Sportu i innych fascynujących warsztatów, spotkań i animacji. Wszystko to w rodzinnej, sprzyjającej piknikowi atmosferze. Podczas wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie, nuda nie ma szans!

Udział we wszystkich spotkaniach, animacjach i warsztatach jest BEZPŁATNY, obowiązują jednak zapisy, które ruszyły 26 sierpnia.

Wstęp na Warszawski Piknik Rodzinny również jest BEZPŁATNY.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani Bożena Borys-Szopa.

Patroni medialni wydarzenia: Radio Eska, BabyGo, Tatento, W Punkt o  Zdrowiu, The Point, M jak Mama, Ach Te Dzieciaki, Czas Dzieci, eRodzic, moi-mili.pl, waw4free, Dobra Mama, przedszkola.edu.pl, e-szkrab.pl, Familie.pl

Partnerem projektu jest miasto stołeczne Warszawa.

Plakat promujący wydarzenie, informacja w tekscie

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt