ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Relacja - IV. Bieg na Kopiec im. Jerzego Róży ps. Kaktus
Opublikowano: 30.09.2019

W sobotę 28 września odbył się IV. Bieg na Kopiec im. Jerzego Róży ps. Kaktus objęty honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Jego formuła polegała na pokonaniu odcinka biegnącego od podnóża Kopca Powstania Warszawskiego na szczyt schodów, następnie obiegnięcie go zalesioną ścieżką w kierunku startu lub mety, które zlokalizowane były u podnóża Kopca w hołdzie kombatantom i ofiarom Powstania Warszawskiego. Trasa miała charakter ok. 750 metrowej pętli, a ze względu na swój nieco ekstremalny charakter stanowiła nie lada wyzwanie. Na trasie biegacze napotykali powstańcze posterunki i inscenizacje historyczne co dodawało zmaganiom niesamowitej atmosfery. Zawodnicy mieli dowolność w wyborze dystansu (ilości pętli), jaki zamierzali pokonać. Bieg nie przewidywał klasyfikacji ani zwycięzców. Każdy uczestnik, niezależnie od przebytego dystansu, traktowany był jak triumfator.

Zawodnicy i zawodniczki otrzymywali pamiątkowe medale z rąk Por. Danieli Ogińskiej ps. Pszczoła – sanitariuszki 7. pułku piechoty Armii Krajowej i uczestniczki Powstania Warszawskiego. W biegu udział wzięli Burmistrzowie: Mokotowa Rafał Miastowski oraz Śródmieścia Aleksander Ferens.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną piątą edycję imprezy !

Tym, którzy nie mogli wziąć udziału w zawodach lub odczuwają niedosyt przypominamy, że w najbliższy piątek 4 października odbędzie Rodzinna Sztafeta Pamięci. Zapisy wciąż trwają!

Uczestnicy zawodów podbiegają pod schodki prowadzące na Kopiec Powstania Warszawa

Por. Daniela Ogińska ps. Pszczoła oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski

Pamiątkowy medal na tle wydawnictwa przygotowanego w związku z rocznicą wybuchy drugiej wojny światowej

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt