ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Wojenka
Opublikowano: 04.11.2019

Spektakl muzyczny pt. "Wojenka" powstał przy aktywnym udziale mokotowskiej młodzieży i w wyniku wielu procesów twórczych. Od nauki, przez improwizację aż do prób wzajemnego oddziaływania na scenie. Młodzież doświadczyła wielu godzin pracy scenicznej pod okiem zawodowych artystów, aby w końcu stanąć z nimi na scenie i wspólnie, jako partnerzy, przedstawić sztukę teatralną.

"Wojenka" to spektakl korzystający z rozmaitych narzędzi wyrazu. Tu wojenka codziennego życia przegląda się w zwierciadle prawdziwej wojny przy pomocy tekstu, ruchu i muzyki. Tu wojenka przeziera ze współczesnego tekstu scenariusza, a wojna wybrzmiewa w tradycyjnych polskich, piosenkach zaaranżowanych na kwartet smyczkowy. Dwie, pozornie odległe przestrzenie, przeplatają się między sobą i dają o sobie znać dzięki plastyce obrazu i ruchu.
 
Wojna się skończyła... a wojenkę urządzamy sobie sami. Czym się różnią, a co je łączy?

On i Ona mają swoją rzeczywistość. Nieidealną, ale ich własną. Chociaż... czy na pewno własną? Czy przeszłość może decydować o ich teraźniejszości? Co z nią zrobić gdy staje się nieproszonym gościem?

10 listopada, godz. 19
Dom Kultury Kadr, sala Broadway. Wstęp wolny.

Twórcy: Bartosz Mazur - reżyseria, przygotowanie aktorskie młodzieży
Marcin Zdunik Cellist - aranżacje muzyczne na kwartet smyczkowy, kompozycje i przygotowanie muzyczne młodzieży
Żaneta Sławińska - przygotowanie wokalne młodzieży
Paulina Szczęsna - przygotowanie ruchowe młodzieży
Maciek Papierski - scenariusz

Występują:
Ona - Żaneta Sławińska-Zdunik
On - Łukasz Zubrzycki
Aktorzy: Ola Marysia Kowalczyk, Sara Banaszkiewicz, Karolina Traczyk, Dominika Kowalska, Maja Rusinowicz, Klaudia Poteracka , Oliwia Pietrucha, Agnieszka Kowalska, Ala Rasztawicka
Muzycy: skrzypce Daniel Dziatkowiak, skrzypce Maja Chlebicka, altówka Mieszko Baszczak, wiolonczela Antek Wojciechowski

Burmistrz Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Rafał Miastowski oraz Przewodniczący Rady Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Miłosz Górecki zapraszają na spektakl. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
 
Plakat promujący spektakl, informacja w tekscie
 
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt