ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
IX. edycja MEMORIAŁU o. Józefa Jońca SP.
Opublikowano: 02.04.2019

zaGRAMY BO PAMIĘTAMY!

Zbliża się już IX. edycja MEMORIAŁU o. Józefa Jońca SP. Ten Piłkarski Turniej to inicjatywa, która w czynny sposób podtrzymuje pamięć o tej niezwykłej Osobie. To był wspaniały Człowiek… nieustannie, z wielką pasją, entuzjazmem i zapałem zapraszał wszystkich do współdziałania na rzecz i dla dzieci i młodzieży, dla których to sam nie szczędził swych sił, ani serca. Chcemy i musimy więc o Nim pamiętać i to najlepiej, jak można, a więc poprzez kontynuację jego dzieł i celów, do jakich dążył i do jakich nas nieustannie zapraszał.

IX. MEMORIAŁ o. Józefa Jońca SP. odbędzie się w dniach 25 – 26 kwietnia br. w Warszawie na Boisku Orlik 2012 (Madalińskiego róg Kazimierzowskiej), a w piłkarskich zawodach współzawodniczyć będą uczniowie z warszawskich (mokotowskich) szkół podstawowych (kl. IV-VIII).

W 2011 roku z inicjatywy Parafialnego Klubu Sportowego ”FALCONIA”, we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada i przy dużym zaangażowaniu i wsparciu Urzędu m.st. Warszawy Dzielnicy Mokotów, Wydziału Sportu i Rekreacji powstał pomysł zorganizowania Memoriału im. o. Józefa Jońca SP. – Turnieju w Piłce Nożnej, którą to o. Józef Joniec darzył szczególnym sportowym sentymentem.
 
Sam pomysł, a następnie realizacja I. MEMORIAŁU spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem i aktywnym udziałem młodych piłkarzy. W związku z tym co roku na warszawskim Mokotowie organizowany jest ten niezwykły turniej. Od 2012 r. do grona organizatorów dołączyła Fundacja BO WARTO, która dzięki zaangażowaniu w podejmowane działania stała się liderem organizacyjnym Memoriału im. o. Józefa Jońca SP.
 
Plakat promujący wydarzenie
PDF
Drukuj
Powrót
kontakt