ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Inwestycje prowadzone na terenie Mokotowa
Opublikowano: 10.09.2020

 

Inwestycje prowadzone na terenie Mokotowa

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, dostępności i stanu technicznego infrastruktury drogowej, remonty chodników, wyznaczanie nowych dróg dla rowerów oraz modernizacja oświetlenia to efekty prac prowadzonych na terenie dzielnicy Mokotów. Zobaczcie poniżej jak zmienia się nasza dzielnica.

ul. AK ,,Bałtyk”

Obecnie na terenie dzielnicy Mokotów trwają prace związane z budową ul. AK Bałtyk, która połączy Al. Polski Walczącej z ul. Bluszczańską. W ramach realizacji inwestycji powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoki postojowe. Ułożenie pierwszej warstwy bitumicznej przewidziane jest na drugą połowę września natomiast zakończenie całości prac na początek przyszłego roku. Inwestycja realizowana jest wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. odwodnieniem i oświetleniem.

Remont ul. AK Bałtyk

ul. Wałbrzyska

W maju rozpoczęto remont chodnika przy cmentarzu na ul. Wałbrzyskiej. Planowana jest również budowa chodnika po drugiej stronie ulicy w ramach budżetu obywatelskiego.

Po stronie północnej ul. Wałbrzyskiej ze względu na brak chodnika piesi nie mogli przejść na odcinku między ul. Wróbla a Dominikańską. Było to możliwe tylko po południowej stronie tej ulicy. Ten problem rozwiązał projekt „Łatwiej dla pieszych – budowa i remont chodników na Wałbrzyskiej oraz azyle na przejściach na Dominikańskiej” zgłoszony w budżecie obywatelskim. Głównym elementem projektu jest budowa nowego chodnika wzdłuż ul. Wałbrzyskiej. Projekt nowego chodnika zakłada również budowę zatoki do parkowania wzdłuż nowego chodnika, a także wyznaczenie nowego przejścia dla pieszych w pobliżu bramy cmentarza.

Drugim elementem projektu mieszkańców była poprawa bezpieczeństwa na ul. Dominikańskiej. Przejścia dla pieszych przez tę ulicę przy kościele (rejon skrzyżowania z ul. Niedźwiedzią) i przy skrzyżowaniu z Wałbrzyską zostaną wyposażone w azyle dla pieszych.

Jednocześnie przebudowany został chodnik po południowej stronie ul. Wałbrzyskiej (przy cmentarzu). Dotychczasową nawierzchnię asfaltową zastąpiono płytami chodnikowymi. Dzięki temu piesi zyskali nową, równą i wygodną nawierzchnię

Remont ul. Wałbrzyskiej

ul. Domaniewska

W sierpniu deweloper rozpoczął przebudowę ul. Domaniewskiej pomiędzy Samochodową a Pęcherską. Skrzyżowanie z Samochodową zyska sygnalizację świetlną, nowe przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów. Powstaną też drogi dla rowerów, chodniki i oświetlenie.

ul. Dolina Służewiecka 

Zakończyła się wymiana dylatacji wiaduktów w ciągu ul. Dolina Służewiecka nad al. Komisji Edukacji Narodowej oraz ul. Koński Jar. Pozostały jedynie prace kosmetyczne, które nie utrudnią kierowcom jazdy. Stała organizacja ruchu została przywrócona. 

Roboty na wiaduktach prowadzono przez całe wakacje. Wymiana urządzenia dylatacyjnego jest bowiem skomplikowanym procesem, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. 

Dylatacja w Dolinie Służewieckiej wymieniona

ul. Kobylańska 

W czerwcu została ponownie otwarta dla ruchu ulica Kobylańska przy EC Siekierki. Płyty betonowe, które dotychczas stanowiły nawierzchnię tej ulicy, zostały zastąpione przez wzmocniony siatką asfalt.

Remont ul. Kobylańskiej

ul. Madalińskiego

W miesiącu marcu ZDM ogłosił przetarg na realizację zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego. W tej chwili trwają prace związane z budową chodnika. Projekt zakłada wymianę płyt chodnikowych i zniszczonego asfaltu na nowe płyty betonowe. Prace będą prowadzone na odcinku ul. Wołoska - Al. Niepodległości.

Remont ul. Madalińskiego

ul. Wołoska

Wymieniono nawierzchnię zachodniej jezdni ul. Wołoskiej na odcinku od rejonu ul. Konstruktorskiej do ronda Unii Europejskiej. Odcinek z nowym asfaltem liczy blisko kilometr.

Remont ul. Wołoskiej

Fotografie i materiały: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie i Urząd Dzielnicy Mokotów

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt