ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Powiązane galerie:
80 lat szkoły przy ul. Bełskiej
Opublikowano: 24.10.2014

80 lat szkoły przy ul. Bełskiej

W piątek 24 października w Zespole Szkół nr 39 im. prof. Edmunda Jankowskiego przy ul. Bełskiej 1/3 obchodzono jubileusz 80-lecia powstania placówki. Z tej okazji burmistrz Dzielnicy Mokotów Bogdan Olesiński na ręce dyrektora placówki Anny Bernaciak złożył list gratulacyjny. Podziękował także nauczycielom, pracownikom, uczniom, rodzicom oraz absolwentom szkoły, za sukcesy, a także trud włożony w rozwój placówki, której sława wykracza daleko poza Mokotów.

W uroczystości wzięli udział także m.in. zastępcy burmistrza Mokotowa Krzysztof Skolimowski i Piotr Boresowicz, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy Mokotów Hanna Brózda oraz wielu wspaniałych gości. Jubileusz uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów ZS 39.

Zespół Szkół Nr 39 im. prof. Edmunda Jankowskiego sięga swoimi „korzeniami” do 1934 roku, kiedy to powstała pierwsza w Warszawy szkoła zawodowa kształcąca ogrodników na potrzeby miasta i stołecznego ogrodnictwa. Obecnie prężnie działająca placówka przy ul. Bełskiej, to jedyna warszawska szkoła ponadgimnazjalna, która w swojej szerokiej ofercie edukacyjnej proponuje młodzieży kształcenie zawodowe na poziomie średnim i zasadniczym w zawodach technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ochrony środowiska. Szkoła adresowana jest do szerokiego kręgu młodzieży kończącej gimnazjum i pragnącej przeżyć przygodę edukacyjną w bliskim obcowaniu z naturalnym otoczeniem, w otoczeniu pięknej przyrody, w spokoju i w atmosferze życzliwości ze strony nauczycieli i kolegów.

Podstawą wszelkich działań statutowych ZS nr 39 były i są takie wartości jak: mądrość, uczciwość i odpowiedzialność oraz zasada partnerstwa. Szkoła wspiera indywidualny rozwój każdego ucznia oraz buduje w wychowankach poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji z wyboru swojej szkoły.

Szkoła została przekazana warszawskiemu samorządowi w 2004 r. Od tego czasu Dzielnica Mokotów konsekwentnie dąży do poprawy stanu technicznego tego obiektu. W 2009 r. zmodernizowano mieszczący się w szkole 25-metrowy basen, a w czerwcu 2010 r. zakończono gruntowny remont sali gimnastycznej wraz z siłownią, szatniami i natryskami.

Położenie placówki sprawia, że istnieją doskonałe możliwości dojazdu do niej z terenu całej Warszawy, jak i okolic podwarszawskich. Z każdą częścią stolicy posiada ona bezpośrednie połączenie autobusowe lub tramwajowe. Więcej informacji o szkole na stronie:  http://www.zs39belska.pl

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt