Klub edukacyjny
grafika
Termin:
Od 21-10-2019, 17:00
Do: 21-10-2019, 18:30
Kategoria:

Klub edukacyjny to comiesięczne aktywne warsztaty, podczas których poznajemy książki popularnonaukowe adresowane dla dzieci. Każde spotkanie będzie dotyczyć innej dziedziny wiedzy. Podczas warsztatów wszystkie chwyty dozwolone: czytamy, bawimy się, eksplorujemy, eksperymentujemy, robimy burze mózgów, oglądamy filmy i wpadamy na szalone pomysły. Wiemy przecież, że nauka nie jest nudna, a najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy jest zabawa!

Październikowe spotkanie poświęcone będzie morzom i oceanom. Jego motywem przewodnim będą dwie książki:

W morze – Piotr Karski

Książka aktywnościowa, która przekazuje ogrom wiedzy o morzu – i zapewnia dzieciom wiele godzin świetnej zabawy! Znajdziemy tu zagadnienia związane z morzem jako obszarem geograficznym, widzianym z perspektywy nauk biologicznych, historię morskich wypraw, marynarskie oraz rybackie obyczaje, a także wiele informacji o wodzie morskiej.

Książka zawiera mnóstwo zadań i aktywności dla młodszych i trochę starszych czytelników Możemy dowiedzieć się, czemu morza są niebieskie, ile zębów ma rekin i co się dzieje, gdy umrze wieloryb. Poznajemy tajemnice gąbek, meduz i ukwiałów, ale też budowę statku pasażerskiego i łodzi podwodnej. Odwiedzamy rafę koralową, badamy zapomniane wraki
i próbujemy swoich sił jako poszukiwacze pirackich skarbów.

Potwory z głębin - red. Susan Barraclough

Książka ukazująca fascynujący podwodny świat - ponad 80 potworów wodnych wszelkich rozmiarów i kształtów. Od śmiertelnie niebezpiecznego aligatora amerykańskiego, do ogromnego słonia morskiego i legendarnej kałamarnicy olbrzymiej. Sekrety zarówno znanych stworzeń morskich, takich jak żarłacz biały i żeglarz portugalski, jak i tych mniej znanych, takich jak narwal i raszpla. 

 Klub edukacyjny przeznaczony jest dla każdego ciekawego świata dziecka między 6 a 12 rokiem życia. Zapis na zajęcia warsztatowe na stronie www.mbddim.pl (kalendarz wydarzeń).

 

plakat promujący warsztaty

 

Miejsce:
Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI, ul. Tyniecka 40a Warszawa Mokotów
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt