ODWOŁANE! Spektakl odwołany! Premiera. SZAMAN. Spektakl reporterski.
grafika

Premiera. SZAMAN. Spektakl reporterski.

Obsada - Monika Mariotti i Arun Milcarz

Reżyseria - Monika Mariotti

Muzyka - Michał Lamża

Światła - Artur Wytrykus

Foto - Marta Orzeł

 

Buriaci - naród mongolski zamieszkujący południową Syberię.

Oryginalne połączenie buriackich obrzędów, zdjęć filmowych, standupu i dramatu. Całości dopełnia gardłowy śpiew i gra na autentycznych syberyjskich instrumentach. Inscenizacja ukazuje świat, w którym rytuały szamańskie przeplatają się z rytuałami dnia powszedniego.

Czełutaj, wioska położona niedaleko rosyjsko-mongolskiej granicy. Tutaj miał mieszkać Bair Rinczinow, jednego z buriackich szamanów. Arun zamieszkał w domu Baira i przez kilka miesięcy uczestniczył w codziennym życiu rodziny. Monika bywa tam do dzisiaj i jest jedyną białą kobietą, której udało się wniknąć w subkulturę tamtejszych szamanów.
Opowieść ta, to sposobność do podjęcia takich tematów jak, powrót do własnych korzeni, poszanowanie przodków i ich wpływ na nasze doczesne życie.

Monika Mariotti - aktorka, wokalistka, urodzona we Włoszech.
Dyplom aktorski w Akademii Sharoff w Rzymie.

Zagrała w nagrodzonym „ Kompleksie Portnoya” w reżyserii Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej w Teatrze Konsekwentnym w Warszawie. Jest autorką spektaklu muzycznego o Ninie Simone i koncertu włoskich piosenek pt. "Spaghetti Poloneze".
Grała w takich produkcjach jak, „Przepis na życie”, „Sama słodycz”, „Nie rób scen” (TVN). wystawia
Prowadziła program podróżniczy w Dzień Dobry TVN pt. "Słyszałam, że...Dzienniki Moniki Mariotti".

Arun Milcarz. Pisarz, reporter, podróżnik, standuper, eksperymentator.
Odbyte przez niego podróże posłużyły mu jako pretekst do stworzenia jedynego w Polsce Filmowego Standupu Podróżniczego, który nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy. Autor filmów dokumentalnych m.in. „Ekwador 12/12”, „Europa ma zegarki. Afryka ma czas”, „Bair – Batar. Ktoś to musi robić”.
Napisał powieść reporterską „Czad. W poszukiwaniu straconego.....”, za którą wyróżniony został nagrodą Magellana. Jest także współautorem serii wydawniczej „Opowieści podróżne”. Od czasu wydania debiutanckiej książki, publikuje w magazynie Kontynenty.

 

Bilety 40 zł - do kupienia w sekretariacie

Miejsce:
Centrum ŁOWICKA
Adres:
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt