ul. Rakowiecka 25/27
02-517 Warszawa
 
22 443 64 00
 
 
 
22 443 65 00, 22 443 65 01
 
22 443 65 13
 
Wyślij link mailem
grafika
Dużo większa kwota dla organizacji pozarządowych i klubów sportowych
Opublikowano: 04.03.2021

Z ogromną satysfakcją informujemy, że przeznaczyliśmy w tym roku na konkursy dotacyjne z dziedziny sportu i rekreacji ponad 200 tysięcy złotych więcej niż w zeszłym roku! Zatem będzie więcej imprez sportowych na Mokotowie!

Na zadania takie jak: "Organizowanie Imprez Sportowych i Rekreacyjnych", "Organizowanie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży", "Organizacja otwartych zajęć sportowych odbywających się na terenie dzielnicy Mokotów z np. biegania, fitness, gier zespołowych zmierzających do podniesienia sprawności fizycznej mieszkańców dzielnicy", "Organizacja zajęć sportowo - rekreacyjnych w ramach akcji „Lato w Mieście”", "Organizacja sportu osób z niepełnosprawnościami", "Organizacja zajęć ogólnorozwojowych z elementami różnych dyscyplin sportu dla dzieci z mokotowskich przedszkoli w dwóch grupach wiekowych 5- i 6-latki oraz 3- i 4-latki" została zabezpieczona kwota 646 tysięcy złotych.

Bardzo ciekawe propozycje zajęć zostały złożone w konkursie dotyczącym organizacji otwartych zajęć sportowych dla mieszkańców odbywających się na terenie dzielnicy Mokotów z np. biegania, fitness, gier zespołowych zmierzających do podniesienia sprawności fizycznej mieszkańców dzielnicy. Na 23 projekty pozytywną ocenę komisji konkursowej otrzymało 11 podmiotów.

Mieszkańcy Mokotowa mogą liczyć na udział w zajęciach rodzinnych takich jak: Siekierkowska Ogólnorozwojówka Rodzinna organizowana przez Fundację Bo Warto, jak i zajęć dla różnych grup wiekowych począwszy od dzieci poprzez młodzież, dorosłych i seniorów. Nowością będą zapewne zajęcia na SUPach, które odbędą się na Jeziorku Czerniakowskim (Warsaw Rowing Club).

Jeśli chcemy nauczyć się strzelać jak Robin Hood to koniecznie trzeba zapisać się na zajęcia z łucznictwa (MKŁ „Strzała”). Dla bardziej statecznych przeznaczone są zajęcia w Bule (Stowarzyszenie „Grom”).

Tych najaktywniejszych zapraszamy nad Dolinkę Służewiecką na treningi biegowe oraz Nordic Walking organizowane przez Fundację Bieganie, zaś jeśli dzieci i młodzież czują w sobie zew rywalizacji sportowej, to najodpowiedniejsze będą zajęcia prowadzone przez Fundację Roberta Korzeniowskiego z biegania oraz gier zespołowych.

Dla chętnych w każdym wieku odbędą się zajęcia z Zumby prowadzone przez Oktawiana Zagórskiego ze stowarzyszenia „Zawsze w formie”. Seniorów serdecznie zaprasza Towarzystwo Warszawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Imienia Fryderyka Chopina na gimnastykę i zajęcia ruchowe. Pływać każdy może! Dlatego Fundacja „Hasten” zaprasza dorosłych powyżej 18 roku życia na zajęcia z nauki pływania.

Jeśli jesteście wojownikami i chcecie spróbować swych sił to zapiszcie się na zajęcia Aikido prowadzone przez UKS „Sadyba”. Na dorosłych zwolenników fitness czeka z zajęciami Klub sportowy „Hand to Hand1”.

O organizowanych zajęciach dowiecie się z naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku z odpowiednim wyprzedzeniem. Już dziś zapraszamy serdecznie na wszystkie zajęcia!

PDF
Drukuj
Powrót
kontakt