Sport

OBIEKTY SPORTOWE

Władze Dzielnicy przywiązują dużą wagę do rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej na terenie Mokotowa. Rokrocznie modernizowanych jest kilka obiektów sportowych przy mokotowskich placówkach oświatowych co podnosi ich standard oraz rozszerza ich funkcjonalność.

Głównym celem jest poprawa ich standardu i zwiększenie dostępności bazy do realizacji zadań Dzielnicy w upowszechnianiu sportu i rekreacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych Mieszkańców Mokotowa.

Dzielnica Mokotów aktualnie posiada liczne obiekty sportowe, z których najważniejsze to:

  • duże hale sportowe z zapleczem socjalno-sanitarnym m.in.: przy ul. Narbutta (SP 85), ul. Bytnara (SP 202), ul. Zakrzewskiej(XXXIV LO) oraz ul. Niegocińskiej 2a
  • kryte pływalnie przy ul. Barcelońskiej (SP 307), ul. Bełskiej (ZS 39), ul. Niegocińskiej 2a oraz przy Merliniego 4 (w dyspozycji Mokotowskiej Fundacji Warszawianka Wodny Park)
  • otwarte obiekty wielofunkcyjne „Moje boisko Orlik 2012” przy ul. Kazimierzowskiej 58 oraz przy ul. Chełmskiej 23, które stały się centrami amatorskiego futbolu na Mokotowie

Na terenie Mokotowa jest usytuowanych także ponad 20 ogólnodostępnych siłowni plenerowych, z których mogą korzystać Mieszkańcy Dzielnicy.

JEZIORKO CZERNIAKOWSKIE

Ten jedyny w Warszawie ogólnodostępny naturalny akwen i jego przyległy teren jest bardzo popularnym miejscem letniego wypoczynku i plażowania dla Mieszkańców Mokotowa i Warszawy.

Dzielnica Mokotów rokrocznie w okresie czerwiec-wrzesień codziennie od rana do wieczora zapewnia nadzór obsługi ratowników wodnych czuwających nad bezpieczeństwem osób pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne na terenie miejsca wykorzystywanego do kąpieli zgodnie z obowiązującymi przepisami .

W najbliższym czasie jest planowana modernizacja i rozbudowa miejsca do plażowania i kąpieli wraz z rozbudową zaplecza socjalno-sanitarnego oraz zagospodarowanie terenu o funkcje rekreacyjno-sportowe.

W 2017 r. utworzony został Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów. Jednostka ta zarządza kompleksem sportowym przy ul. Niegocińskiej 2a, obiektami wielofunkcyjnymi  Moje boisko Orlik 2012 przy ul. Kazimierzowskiej 58 oraz Chełmskiej 23 oraz plażą przy Jeziorku Czerniakowskim. Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem https://www.osirmokotow.waw.pl/

Pdf
Drukuj
Powrót